Lonca pantolonunu seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Lonca pantolonunu seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

"Loncalar" terimi, kentli zanaatkarlar tarafından Ortaçağ'da yaratılan kurumlara atıfta bulunur. Amaçları, farklı ustaları mesleklerine göre bir araya getirmekti. Bu aynı zamanda karşılıklı destek ve aralarında ortak çıkarların korunmasına da yol açmalıdır. Zaman içinde, farklı loncaların, birbirinden farklı olarak kendi amblemleri ve lonca kıyafetleri ile ayrılan özel işaretleri ortaya çıktı. Bugün loncalar loncalar tarafından değiştirildi (bugün sadece bazı bölgelerde varlar), fakat Almanya'da geleneğe değer veren birçok insan var. Bu, guild giysisinin hala giyilmesinin nedenlerinden biri.

Geleneksel lonca kıyafetleri

iki siyah muhafızları yelek - mitten giyim - erkek pantolon ve siyah muhafızları yelek artan bir adam

Bu tür giysilerin sadece bugün iş için giyilmediğine dikkat edilmelidir. Ayrıca düğün kutlamaları ve tepesi gibi özel durumlar için idealdir. Çünkü modern ve aynı zamanda geleneksel lonca pantolonlar, gömlekler, lonca yelekler, kot pantolonlar vb. Çok büyüktür. Bununla birlikte, bugünün lonca kıyafetinin sadece erkek modasının bir parçası olmadığını unutmayın. Kadınlar ve çocuklar için lonca kıyafetleri vardır - her zevke ve her yaş için bir şey vardır. Bu kıyafetleri seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar var.

Lonca pantolonu arıyorsanız, kesin fikirlere sahip olmalısınız. Yukarıda belirtildiği gibi, her bir zanaat için farklı lonca pantolonları vardır. Marangoz pantolonuna mı ihtiyacınız var? Bu durumda, pamuklu bir trenker kordonundan (Luis Trenker'den sonra) bir lonca pantolonu seçmenizi tavsiye ederiz. Bu kumaşın aslında guild pantolonlar için klasik kumaş olduğu söylenebilir. Bunun nedeni Trenkercord'un nefes alabilmesidir. Bu kumaşla kışın donmaz ve aynı zamanda yaz aylarında serinletici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, gün boyunca taze bir his sağlar.

Trenkercord lonca pantolon için klasik kumaştır

siyah elbise - ayakkabı ve kordon ile siyah pantolon

Yukarıda belirtildiği gibi, lonca kıyafetinin rengi ticareti göstermektedir. Marangoz pantolonları, örneğin, siyah bir kumaştan oluşur. Aslında, sadece siyah lonca pantolonları değil, aynı zamanda siyah lonca yelekler de taş ya da ağaç işçiliği yapan insanlar tarafından giyilir. Bej ve gri pantolon ve yelekler çoğunlukla taşla çalışma konusunda uzman kişiler tarafından giyilir. Mavi lonca giyimi metal işleme ticareti içindir. Gelenek, taş setçilerin zeytin kırmızısı lonca giyimi giymesini gerektirir.

Her vesileyle modern lonca pantolonları

siyah, beyaz ve gri modern büyüyen pantolon - güzel zunftbekleidung

Ayrıca zunftzeit.de'nin web sitesine bir göz atmanızı öneririz - bu aile şirketi çok güzel ve kaliteli lonca kıyafetleri sunmaktadır. Sadece ucuz ve aynı zamanda sağlam lonca pantolonları, lonca yelekler, kot pantolonlar vb. Bulmakla kalmayacaksınız. Bu uzmanlara güveniyorsanız, tasarım ve ürün geliştirme alanlarında uzun yıllara dayanan deneyime sahip olmalarından dolayı bir hata yapmayacaksınız. Bu aile şirketi tarafından sunulan lonca giyimi Almanya'da yapıldı ve uzun ömürlülüğü ile karakterize ediliyor. Zunftzeit.de'de sadece erkekler için değil, aynı zamanda kadınlar ve çocuklar için de guild kıyafeti bulacaksınız.

Lonca pantolonunu seçerken göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar var. Üç ana tip lonca pantolonunun olduğu söylenebilir:

  • Guild pantolonlu yumruk - eski el sanatları geleneğine çok değer verirseniz, lonca pantolonunu yumrukla öneriyoruz. Bu pantolonlar geleneksel ve çok iyi. Bu varyantta, darbe sadece çok güzel görünmüyor - aynı zamanda çok kullanışlı ve pratik bir anlamı var. Bu pantolonların en büyük avantajı, ayakkabılarını örtmeleridir. Bu şekilde, talaş ve kir, ilgili kullanıcının ayakkabısına düşemez.
  • Bir yumruksuz lonca pantolonları - çok güzel görünüyorlar ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan esneklik sunuyorlar.
  • Bermudalar ve şort - bu pantolon eğlence, seyahat, kutlamalar ve sıcak yaz günleri için en iyisidir. Ayrıca kendi çekicilikleri var. Yine de çalışırken uzun pantolon giymenizi tavsiye ederiz. Çünkü sadece bu şekilde bacaklarınız korunabilir.

Lonca pantolonunu seçmenize yardım ettiğimizi umuyoruz!

modern siyah bermudalar - siyah zunftbekleidung - zunfthose

"Zanaat, sanat ve bilim, her şey kendi lonyasını arar; Hala özgür bir usta biliyorum, buna sebep denir. "- Wilhelm Müller 

Anklegown ile adam - gömlek, ilk pantolon ve ilk yelek
 

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (8 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

96 − = 89

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map