Čo by ste mali hľadať pri výbere gildových nohavíc?

Čo by ste mali hľadať pri výbere gildových nohavíc?

Termín "cechy" označuje korporácie vytvorené v stredoveku mestskými remeselníkmi. Ich cieľom bolo spojiť rôznych remeselníkov podľa ich povolaní. To by malo tiež viesť k vzájomnej podpore a zachovaniu spoločných záujmov medzi nimi. V priebehu času sa vyvinuli špecifické znaky rôznych cechov, ktoré sa navzájom líšili aj svojimi emblémmi a cechovým odevom. Dnes sú cechy nahradené cechmi (v súčasnosti existujú len v niektorých regiónoch), ale v Nemecku je veľa ľudí, ktorí oceňujú tradíciu. To je jeden z dôvodov, prečo sa ešte stále nosia gildové odevy.

Tradičné oblečenie pre cech

dve čierne stráže vesty - muž s rukavici oblečenie - zvyšovanie nohavice a čiernej ochrannej vesty

Treba poznamenať, že tento typ oblečenia nie je práve dnes používaný. Je tiež ideálnym miestom pre špeciálne príležitosti, ako sú svadobné oslavy a vyskladňovanie. Pretože je rozmanitosť moderných a zároveň tradičných cechových nohavíc, košele, gilde vesty, džínsy atď. Je naozaj veľká. Majte však na pamäti, že súčasné gildové odevy nie sú len súčasťou mužskej módy. Existujú spoločenské oblečenie pre ženy a deti - je tu niečo pre každý vkus a každý vek. Pri výbere týchto odevov je potrebné zvážiť niektoré aspekty.

Ak hľadáte gilové nohavice, mali by ste mať nejaké presné nápady. Ako bolo uvedené vyššie, pre každé plavidlo existujú rôzne gildové nohavice. Potrebujete tesniace nohavice? V takom prípade odporúčame vybrať si gilde nohavice z trencovej šnúry (pomenovanej podľa Luisa Trenkera) z bavlny. Možno povedať, že táto tkanina je vlastne klasická tkanina pre cechové nohavice. Dôvodom je, že Trenkercord je priedušný. S touto tkaninou nemrznete v zime a zároveň má v lete chladivý efekt. Preto zabezpečuje pocit sviežosti počas celého dňa.

Trenkercord je klasická tkanina pre cechové nohavice

čierne oblečenie - topánky a čierne nohavice s šnúrkou

Ako bolo uvedené vyššie, farba cechového oblečenia ukazuje obchod. Tesárske nohavice napríklad pozostávajú z čiernej tkaniny. V skutočnosti nielen čierne cechové nohavice, ale aj čierne cechové vesty nosia ľudia, ktorí vykonávajú kamennú alebo drevospracujúcu profesiu. Béžové a šedé nohavice a vesty nosia najmä ľudia, ktorí sa špecializujú na prácu s kameňmi. Modrý cechový odev je určený pre kovoobrábanie. Tradícia vyžaduje, aby kamenni sestričníci nosili olivovo hnedé cechové odevy.

Moderné gildové nohavice pre každú príležitosť

čierne, biele a šedé moderné rastúce nohavice - krásne zunftbekleidung

Tiež odporúčame, aby ste sa pozreli na webovej stránke zunftzeit.de - tento rodinný podnik ponúka veľmi krásne a kvalitné cechové odevy. Nájdete nielen lacné, ale aj robustné gilové nohavice, gilde vesty, džínsy atď. Nebudete robiť chybu, ak dôverujete týmto odborníkom, pretože majú dlhoročné skúsenosti v oblasti dizajnu a vývoja produktov. Odevné oblečenie, ktoré ponúka tento rodinný podnik, je vyrobené v Nemecku a je charakterizované jeho dlhovekosťou. Na zunftzeit.de nájdeš cechové oblečenie nielen pre mužov, ale aj pre ženy a deti.

Existujú ešte niektoré aspekty, ktoré treba zvážiť pri výbere gildových nohavíc. Možno povedať, že existujú tri hlavné typy cechových nohavíc:

  • Genderové nohavice s úderom - ak kladiete veľký dôraz na tradíciu starých remesiel, doporučujeme gildové nohavice s úderom. Tieto nohavice sú tradičné a veľmi dobré. V tomto variante fúka nielenže vyzerá veľmi pekne - je tiež veľmi užitočná a má praktický význam. Najväčšou výhodou týchto nohavíc je to, že pokrývajú topánky. Týmto spôsobom piliny a nečistoty nemôžu spadnúť do obuvi príslušného nositeľa.
  • Guľové nohavice bez úderu - vyzerajú veľmi krásne a ponúkajú flexibilitu, ktorá spĺňa všetky vaše potreby.
  • Bermudy a šortky - tieto nohavice sú najlepšie pre voľný čas, cestovanie, oslavy a teplé letné dni. Majú tiež svoj vlastný šarm. Napriek tomu vám odporúčame nosiť dlhé nohavice počas práce. Pretože len tak môžete chrániť nohy.

Dúfame, že sme vám pomohli pri výbere gildových nohavíc!

moderné čierne bermudy - čierne zunftbekleidung - zunfthose

"Remeslá, umenie a veda, všetko sa usiluje o cechu; Stále poznám voľného pána, nazýva sa to rozumom. "- Wilhelm Müller 

Muž s anklegownom - tričko, prvé nohavice a prvá vesta
 

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

56 + = 60

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map