Nastavenie domácej kancelárie – tak funguje efektívna práca a digitálna sieť

Nastavenie domácej kancelárie – tak funguje efektívna práca a digitálna sieť

Internet prináša život v mnohých smeroch. To tiež znamená, že vytváranie sietí môže robiť prácu v kancelárii vo vlastnom domove oveľa jednoduchšie ako predtým. Môžete komunikovať s kolegami a obchodnými partnermi v reálnom čase prostredníctvom rozhovoru, zúčastňovať sa stretnutí naživo prostredníctvom videotelefónu a zdieľať súbory s ostatnými v oblakoch jedným kliknutím. V dôsledku toho už nie je potrebné, aby ste boli skutočne v kancelárii, ako v minulosti, a namiesto toho môžete pohodlne pracovať z domu. To je obzvlášť užitočné pre matky a otcov, ale aj pre spoločnosti, ktoré môžu pracovať doma bez veľkých obchodných priestorov. Aby však bolo možné pracovať optimálne a efektívne v domácej kancelárii, vyžaduje určité množstvo vybavenia.

Ako vyzerá vhodná pomôcka?

home-office set-oranžovo-elementy za viac-kreativity

Bez ohľadu na to, či je pre kanceláriu vo vlastnom dome k dispozícii samostatná miestnosť alebo iba výklenok v obývacej izbe, je dôležité mať príjemnú atmosféru. Dôvodom je najmä nábytok, ktorý by mal byť najlepšie udržiavaný v jasných farbách a vysokej kvalite. Nikto nemá rád prácu na nepríjemnom stole. Farby stien a koberca tiež zabezpečujú pozitívnu pracovnú atmosféru. Napríklad zelená je vhodná pre domácu kanceláriu, pretože má utišujúci účinok bez toho, aby ste boli unavení. Oranžová a fialová sa tiež odporúčajú, pretože poskytujú silu a vitalizujú alebo podporujú silu odhodlania a tvorivosti. V tomto kontexte je potrebné spomenúť správne osvetlenie, ktoré môže tiež pomôcť pred únavou a tým zaistiť efektívnu prácu. Ak chcete ušetriť elektrickú energiu za slnečných dní, odporúčame vám nastaviť stôl v blízkosti okna. Vhodným doplnkom k dennému svetlu je prívesné svetlo, ktoré poskytuje priame svetlo zhora priamo nad pracoviskom. Dokonca aj podlahové svietidlo to umožňuje a môže byť aj individuálne menené, ak má nastaviteľné svetelné rameno.
Navyše, pozícia sediaca na chrbte hrá dôležitú úlohu pre pohodu, čo je dosiahnuté výškovo nastaviteľným stolom a podobným kancelárskym stoličkám. Tiež by sa mali otáčať a mali by byť posúvateľné.

Čo je potrebné pre domáce kancelárie?

Zaujímavé-nápady-home-office nastaviť

Okrem pracoviska vyžaduje efektívna práca určité kancelárske vybavenie, ktoré zahŕňa predovšetkým počítač. Je praktické vybrať si notebook, pretože to môže byť ľahko prijaté aj na zákaznícke stretnutia alebo služobné cesty. Dôležitý je aj internetový smerovač, ktorý je dôležitým predpokladom na vytváranie sietí so zákazníkmi, kolegami a obchodnými partnermi, ako aj tlačiarňou. Najvhodnejšie je zvoliť multifunkčné zariadenie, ktorým je fax, kopírka, skener a tlačiareň. Na jednej strane to šetrí náklady v porovnaní s jedným nákupom a na druhej strane šetrí miesto, pretože iba jedno zariadenie musí byť v domácej kancelárii. Okrem toho sa odporúča, aby bola tlačiareň schopná Wi-Fi, aby používateľ mohol bezdrôtovo pristupovať k nej rôznymi zariadeniami, ako je prenosný počítač, tablet a smartphone.
Ďalšou možnosťou je tlačiareň, ktorá podporuje službu Google Cloud Print. Jedná sa o službu, ktorá funguje podobne ako AirPrint spoločnosti Apple. V prípade služby spoločnosti Google však tlačiareň a zariadenie, z ktorého je odoslaná tlačová úloha, nemusí byť v rovnakej sieti. Namiesto toho sa súbory posielajú cez web. To umožňuje používateľovi spustiť tlačovú úlohu počas pohybu, napríklad keď práve prešiel na zákaznícke stretnutie. Funkcia Google Cloud Print tiež umožňuje viacerým používateľom pristupovať k rovnakému zariadeniu z rôznych miest.
Potrebné pre používanie tejto služby je účet Google, prostredníctvom ktorého môže byť tlačiareň uvoľnená. Okrem toho je možné povoliť aj rôznych používateľov.

photo-home-office nastaviť printer_ID

Ktoré modely tlačiarne sú vhodné?

Ak si kúpite novú tlačiareň pre vašu domácu kanceláriu, mali by ste sa uistiť, že je vhodne označená na používanie služby Cloud Print.
Vhodné tlačiarne sú napríklad:

  • Modely ePrint spoločnosti HP
  • Séria Kodak: Hrdina, Office Hero, ESP C310, ESP Office 2100
  • Niektoré zariadenia od spoločnosti Epson, Canon, Dell, Brother, atď.

Ak je model schopný služby Google Cloud Print, prináša s ním ešte ďalšiu dôležitú požiadavku - trvalé pripojenie na internet. To je nevyhnutné pre to, aby sa služba mohla používať vôbec. Akonáhle sú základy na mieste, služba Cloud Print sa môže použiť ihneď po registrácii tlačiarne. Pre bezpečnosť sa prenos dát cez internetové pripojenie HTTPS a po odoslaní odstráni.
Ak chcete službu používať na mobilných zariadeniach, ako je smartphone alebo tablet, je potrebné stiahnuť aplikáciu. Variantom je rovnaká aplikácia služby Google Cloud Print, ktorá je bezplatná. Okrem toho sú k dispozícii alternatívy ako PrinterShare, Easy Print alebo PrintCentralPro (iOS), ale stáli niekoľko eur.

home-office set-nábytok-and-tlačiareň

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (7 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

87 − = 80

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map