Göz kreminizi kendiniz yapın: doğal kozmetiklerin etkisini yaşayın

Göz kreminizi kendiniz yapın: doğal kozmetiklerin etkisini yaşayın

Bugün konuyla ilgileniyoruz "Göz kremini kendin yap". Göz bölgesindeki cilt özellikle hassastır ve yüzdeki cildin geri kalanından daha fazla dikkat gerektirir. Uzmanlara göre cilt yaşlanması 25'inci yıl civarında başlar. Bu, cildin nemi kaybettiği, hücreler ve hyaluronik asit arasındaki suyun cildin elastikiyetini arttıran, küçüldüğü zamandır. Mimik kırışıklıklar daha büyük ve derinleşmek için fazla zaman almaz. Cilt yaşlanması, çeşitli genetik ve dış faktörlerden kaynaklanabilir: Örneğin, UV radyasyonu, sigara içme ve içme gibi zararlı alışkanlıklar, ısrarlı uyku eksikliği, stres, kötü hava, vb. Cilt yaşlanmasına ek olarak, bu faktörler cildin renginde ve göz poşetlerinin oluşumunda değişikliklere neden olur. Bu nedenle yüz temizliği ve bu yaştan sonra düzenli olarak göz kremi uygulanması her kadın için bir zorunluluktur. Daha etkili cilt bakımı için tercih edilen göz kremini kendiniz yapabilirsiniz.

İstenilen etkiyi elde etmenin en iyi yolu doğal kozmetiklerin yardımıdır. Hangi etkiye ulaşıldığına bağlı olarak, göz bölgesi doğru ürünlerle tedavi edilmelidir. Farklı işlevlere sahip farklı göz kremleri vardır. Yaşlanma karşıtı kremler, göz kremi ve göz kremi azaltıcı kremler, nemlendiriciler, gündüz kremleri, gece kremleri ve diğerleri vardır. Yazımızda, herbirimiz bu göz kremlerinin her biri için bir reçete sunuyoruz.

Çoğunlukla cilt kremi, esansiyel ve diğer yağlar gibi nemlendirici ürünlerden oluşur. Her şeyden önce, hangi esansiyel yağların anti-aging etkiye sahip olduğunu belirtmek iyi olur.

Lavanta yağı: Lavanta yağı her cilt tipi için uygundur. Cildi serbest radikallerden ve zararlı UV ışınlarından koruyan birçok antioksidan içerir. Anti-aging etkisine ek olarak, lavanta yağının daha iyi bir uykuya katkıda bulunan rahatlatıcı bir etkisi vardır.

Göz kremi kendin yap

Göz kreminizi kendiniz yapın: Mavi gökyüzünün altında güneşli bir günde bir lavanta alanı


Nar çekirdeği yağı: Bu yağ cilt yaşlanması ile mücadelede özellikle önemli bir rol oynar. Bu nedenle doğal bir güneş koruyucu krem ​​olarak da kullanılabilir. Nar çekirdeği yağı, epidermisi (en üst deri tabakası) güçlendirir ve dermayı (daha derin cilt tabakası) onarır. Ayrıca kollajen üretimini uyarır ve böylece cildin elastikiyetini artırır. Nar yağı, cilt sağlığını iyileştiren antimikrobiyal, anti-inflamatuar ve iyileştirici özellikleriyle hala bilinir. Cilt tarafından çok çabuk emilir ve her cilt tipi için uygundur.

Nar çekirdeği yağıyla göz kremi yapın

Kendiniz göz kremi yapın: esansiyel nar çekirdeği yağı, küçük nar parçaları

Hagebutteöl: Kuşburnu yağı, doğal kozmetikte bulunan diğer doğal bir maddedir. Bu uçucu yağdaki antioksidanlar daha iyi cilt elastikiyetine ve sıkılığa katkıda bulunur. Ayrıca ciltte kırışıklıklar ve renk lekeleri gibi yaşlanma özelliklerini azaltır. Kuşburnu yağı, yüksek miktarda A vitamini içerir ve yeni cilt hücrelerinin gelişmesine ve yenilenmesine katkıda bulunur.

Kuşburnu özüyle kendinize göz makyajı yapın

Doğal kozmetiklerinizi kendiniz yapın: kırmızı kuşburnundan esansiyel yağ yapın

Jojoba yağı: Bu yağ en iyi nemlendirici yağlardan biridir. Çok miktarda E vitamini, B vitamini kompleksi ve iyot içerir ve düzenli kullanımda organizmada iyot eksikliğine bile yardımcı olur. Jojoba yağının bir diğer özelliği de cilt yağının düzenlenmesidir. Döküntüler için güçlü bir ilaçtır. Cildi nemlendirmeye, cildi tahriş etmesine, renk lekelerini ve kılları önlemeye yardımcı olur. Özellikle kuru ciltler için, jojoba yağı cildin nemli ve dolayısıyla genç kalmasını sağlayan ince bir yağ tabakası oluşturmaya yardımcı olur.

Temel jojoba yağı

Kendi kozmetiklerinizi yapın - jojoba bitkisinden gerekli jojoba yağı


gül yağı: Cilt dostu yağlardan bahsederken, gül yağından bahsetmeliyiz. Nemlendirici ve ağartma maddesidir. Ayrıca yaşlanma karşıtı bir etkiye de sahiptir. Gül yağındaki yüksek konsantrasyonda antioksidanlar (ince) kırışıklıkların oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Bu uçucu yağ, kızarıklığın azaltılmasına yardımcı olan bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir. Gül yağı aroması ile birlikte sakinleştirici bir etkiye sahiptir.

Gül yağı

Kozmetik kendiniz yapın: Koyu cam, gül yaprakları, gül, harçtan yapılmış kozmetik şişelerde gül yağı

sardunya: Sardunya yağı, erken yaşlanmayı önleyen bir çaredir. Bu yağdaki antioksidanlar sayesinde cildin elastikiyeti ve sıkılığı artar. Uçucu yağ, mükemmel bir cilt ve genel bir fiziksel sağlık için önemli olan üst deri tabakasının altındaki kan dolaşımını uyarır. Ayrıca, sardunya yağı, hücrelerin bağlanmasına ve iyileşmesine ve yeni hücrelerin oluşumuna katkıda bulunur. Cilt yağını düzenlemeye yardımcı olur ve cilt iltihabı üzerinde terapötik bir etkiye sahiptir.

Sardunya yağı ile anti-aging tedavisi

Kendi kozmetiklerinizi yapın: Sardunya yağı, lav taşları, mumlar, banyo havluları, sardunya çiçeği

Havuç yağı: Havuç tohumlarının esansiyel yağı, cilt üzerinde yenilenen bir etkiye sahiptir ve genç ve sağlıklı cilde katkıda bulunur. Buhar damıtma ile elde edilen havuç yağı, büyük miktarda A vitamini içerir. Bu vitamin, serbest radikallerin hücre hasarını önleyen güçlü bir antioksidandır. Yağı içeren karotenoidler cilt hücrelerini canlandırır ve detoksifikasyon sürecini uyarır, bu da sağlıklı ve parlak bir cilt için çok önemlidir. Havuç yağı, cildi zararlı UV ışınlarından korur ve cilt dokusunu iyileştirmeye yardımcı olur.

Havuç tohumu yağı ile yenilenen cilt tedavisi

Havuç tohumu yağı, bir portakal havuç, bir kaşık dolusu havuç tohumu ile küçük bir kozmetik şişe

Commiphoraöl: Camiphora özü ümit verici bir anti-aging etkiye sahip gür bir bitkidir. Bu yağdaki antioksidanlar kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri ve diğer yaşlanma özellikleriyle savaşır. Ayrıca, Camiphoraöl, serbest radikaller ve oksidasyon ile hasarların önlenmesine yardımcı olur. Diğer hastalıkların tedavisine yardımcı olan antiseptik maddeler bakımından zengin olan bu yağ, cildin rengini dengeler. Cildi UV ışınlarından korur.

Commiphora bitkisi

Doğal kozmetikler hazırlayın - Commiphora bitkisinden esansiyel yağ yapın

neroli: Neroli yağı kozmetik alanında en iyi Ayurveda sırlarından biridir. İleri yaşta bile cildin elastikiyetini ve sıkılığını korumaya yardımcı olur. Bu uçucu yağ, yağlı ve hassas ciltler için mükemmeldir. Hücre yenilenmesini destekleyen ve hücrelerin erken yaşlanmasını önleyen sitral adı verilen bir kimyasal içerir. Yağdaki antioksidanlar cilt tonuna katkıda bulunurken, antiseptik etkisi cilt enfeksiyonlarını iyileştirmeye ve önlemeye yardımcı olur. Ayrıca, aroması sinirler ve vücut üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir.

Neroliblühte

Doğal kozmetik kendiniz yapın: neroli, beyaz neroli çiçeği, neroli yağı, nerolin özü

Niembaumöl: Bu yağ, enfeksiyon ve cilt yaşlanmasına karşı mükemmel bir koruma aracıdır. Hatta, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt sağlayan kan temizleme ile bile yardımcı olur. Niembaum yağı, erken yaşlanmayı önleyen çok sayıda doymamış yağ asidi ve çok miktarda E vitamini içerir.

neem

Neroli ağacı, neroli meyveleri, keskin ağaç yapraklarından Neroli yağı ile kendinizi yüz kremi haline getirin

Bu yağlarla, krem ​​yapmak için aşağıda belirtilen prensipleri takip ederek, farklı göz kremi tarifleri geliştirebilirsiniz.

Anti-aging krem

Kremi kendiniz yapın: Hindistan cevizi yağı ve E vitamini kapsülleri içeren yaşlanma karşıtı göz kremi

Bu tarif için ihtiyacınız olan tüm ürünler:

 • hindistan cevizi yağı
 • 2 adet E vitamini kapsülü
 • Gül yağı / yukarıdaki yağlardan / sudan biri

Bu tarif için önemli olan hindistancevizi yağının ağır basmasıdır. 1 çorba kaşığı hindistancevizi yağına ihtiyacınız var ve yine de hem E vitamini kapsülleri içindekileri vermelisiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu, kapsüllerin bir iğne yardımıyla delinmesi ve sıvı vitaminlerin sıkılmasıdır. Hindistan cevizi yağı ve E vitamini de cilt için çok iyidir. Cildi nemlendirir, besler ve iyileştirir, kolajen üretimini uyarır ve cilt tarafından iyi emilir. Sadece 1-2 damla gül yağı veya suya ihtiyacınız var ve yaşlanma karşıtı kreminiz hazır. Buradaki küçük bir not, bakteriler yüzünden su içeren kremlerin daha çabuk bozunduğudur.

Göz Kremleri Kremi

Kendi kreminizi yapın: meyan kökü, K vitamini ve aloe vera içeren anti-koyu halka krem

maddeler:

 • meyan kökü özütü
 • K vitamini 2-3 damla
 • Aloe vera jeli

Meyan, antibakteriyel etkiye sahiptir ve sıklıkla tıbbi cilt ürünlerinin üretimi için kullanılır. K vitamini, pıhtılaştırıcı etkisi ile karakterizedir ve bu nedenle, yoğunlaştırıcı kremler için mükemmel bir araçtır. Her iki ürünü de bir cam kasede karıştırın ve biraz aloe vera jeli ekleyin. Sonra iyice karıştırın. Elde edilen karışım çok yağlı veya çok sıvı olmamalı, ancak uygulanması çok kolay olmalıdır.

Göz kremini her gece uyumadan önce uygulayın. Meyan özü ağartma etkisine sahip olduğundan, göz bölgesindeki ışığın ışığa duyarlı olmasını sağlayabilir. Bu nedenle, bir güneş koruyucu krem ​​uygulamak tavsiye edilir, böylece cilt korunur.

Nemlendirici göz kremi

shea yağı, buhur yağı, E vitamini, emülgatör, vanilya yağı, sardunya suyu ile nemlendirici göz kremi

Cildinizi elastik ve sıkı tutmak için sürekli nemlendirici bakım gerektirir. Etkili bir nemlendirici için aşağıdaki ürünlere ihtiyacınız vardır:

 • 10 g shea yağı
 • soğuk preslenmiş zeytinyağı
 • 5 g doğal emülgatör
 • 70 ml sardunya suyu
 • 2 ml soğuk preslenmiş kuşburnu yağı
 • 0, 5 ml soğuk preslenmiş havuç tohumu yağı
 • 0, 5 ml E vitamini
 • 5 damla esansiyel vanilya yağı
 • Esansiyel frankincense yağı 5 damla

Bu kombinasyonda, ürünler sadece nemlendirici bir etkiye değil, aynı zamanda bir kırışıklık karşıtı etkiye de sahiptir. Geniş kılcal damarlar ve varisli damarlara karşı mücadelede yardımcı olurlar, antioksidan etkiye sahiptirler, kolajen ve elastin rejenerasyonunu destekler ve cilt yamaları ve kornea oluşumunu önlerler.

Gece göz kremi

Sağlıklı ve genç bir cilt için shea yağı ile gece anti-aging göz kremi

Gün boyunca yüz cildi zararlı çevresel faktörlere maruz kalmaktadır. Daha iyi koruma için, günlük göz kremlerinde bulunan daha fazla su ve antioksidanlara ihtiyaç duyar. Aksine, gece kremleri yaklaşan ve yenilenen bir etkiye sahiptir. Gece boyunca yaşlanma karşıtı süreç gerçekleşir. Gece, cildin herhangi bir dış etkiye maruz kalmadığı zamandır, bu yüzden kozmetikler daha hızlı ve daha etkili bir şekilde emilir.

Badem, shea ve hindistan cevizi tereyağı ile gece göz kremi

shea yağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, balmumu ve E vitamini ile gece göz kremi

 • 1/4 bardak badem ezmesi
 • Hindistan cevizi tereyağı 2 yemek kaşığı
 • 2 yemek kaşığı balmumu
 • 1/2 çay kaşığı vitamin E
 • Shea yağı 1 çorba kaşığı

Bir bal banyosunda balmumu ve hindistancevizi yağını eritin. Yavaşça diğer malzemeleri de ekleyebilirsiniz. Karışmaya devam etmelisin. Malzemelerin tamamı iyice karıştırılmışsa, kremi kozmetik bir bardağa dökebilirsiniz.

NB! Tüm göz kremi, daha iyi bir etki için hafif masajla temizlenmiş cilde uygulanmalıdır.

Avokado göz kremi ile nemlendirici cilt tedavisi

Kendinizi krem ​​yapın - avocado özlü nemlendirici göz kremi

Yüz kremi kendiniz yapın - kare kozmetik kap içinde lavanta ile göz kremi

Küçük gözenekler için soğuk suya yüzünüz ve kırışmayı önler.

Anti-kırışıklık tedavisi ve küçük gözenekler için beyaz bir kase soğuk su ve açık pembe gül yaprakları

E vitamini kapsülleri

E vitamini kapsülleri, sıvı E vitamini ile yüz kremini kendiniz yapın.

Kremi kendiniz yapın - kahverengi camdan yapılmış koyu renkli kozmetik şişelerde gerekli lavanta yağı

Yüz kremi kendiniz yapın - Sardunya çiçeği, sarmaşık yaprakları, beyaz karıştırma kabı

Pürüzsüz bir cilt için kırışıklık karşıtı göz kremi, kahve telvesi ile krem, kahve çekirdekleri, sarı çiçekler

aloe vera özü, aloe vera jel, aloe vera yaprakları ile ev yapımı göz kremi

Kremi kendiniz yapın: kırışıklıkları önlemek için terapi

Aloe vera, E vitamini, jojoba yağı, lavanta yağı, damıtılmış su, gliserin ile kendi kreminizi yapın

Bir krem ​​kapta doğal ürünler ile ışık DIY göz kremi, sarı-pembe bitki çiçeği

Gül özü ile göz kremi

Doğal kozmetikler hazırlayın - Gül yaprakları, gül yağı özlü göz kremi

Lavanta yağı, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ve shea yağı ile yüz kremi yapın.

Pürüzsüz ve genç cilt

Genç, pürüzsüz ve sağlıklı yüz cildi için doğal ürünlerle birlikte yüz kremleri kullanın

metal kapaklı küçük bir cam şişe, bir hindistan cevizi, beyaz renkli banyo havlusu içinde temel hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi hindistan cevizi hindistan cevizi, Hindistan cevizi yarım, tahta kaşık, krem ​​konteyner

Doğal kozmetikler hazırlayın: shea yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera ve zeytinyağı ile göz kremi

Konsantre gül yaprağı yağı gül özü ile hafif doku günlük göz kremi

Temel aloe vera yağı, doğal ürünlerin kozmetiklerinde harika bir uygulama bulur.

Badem, tahta kaşıklar, badem yağı esansiyel yağı ile kendinizi doğal kozmetik yapın

Kendi kozmetiklerinizi yapın - Shea, Shea Butter, G'nseblumen, Olivenöl, dekorativer Keramikteller

cam, lavanta çörek yapılmış kozmetik kaplarda ywei farklı uçucu yağlar

DIY göz kremi çeşitli: çay özü ve salatalık, soyma kremi, limon özü

Kırışıklıkları önlemek için ileri yaştaki kadınlar için mürver çiçeği göz kremi

bir cam şişe zeytinyağı, shea yağı, hindistan cevizi yağı, metal kaplarda balmumu, E vitamini kapsülleri

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

47 + = 56

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map