Vinylové podlahy sú trendy

Vinylové podlahy sú trendy

Vďaka technickému pokroku sa kvalita a vzhľad vinylových podláh v posledných rokoch mnohokrát zlepšila. S atraktívnym pomerom cena a výkon je jedným z najpopulárnejších obkladov v obývacej izbe. Pri navrhovaní domu je dnes skutočnosť obzvlášť dôležitá: individualita! Už neexistuje schéma F, podľa ktorej sú byty zariadené a nájsť tak zákazníkov s dizajnom vinyl ideálnu alternatívu k parketám alebo laminátom.

Vinyl - moderný materiál pre podlahu

Kvalita-podlahy-in-spálne


V modernom dizajne a optike prichádza na prvom mieste vinylová podlaha. Obchod ponúka naozaj pekné gumy, ktoré nezobrazujú staré tenisky. Moderné výrobné procesy umožňujú obrovský sortiment farieb a vzorov. Príklady Hori ukazujú, ako krásny a pravý vinyl môže vyzerať v prírodnej optike. Aj staré obvinenie, že vinyl obsahuje škodlivé látky, je dlho zastarané. Podobne ako ostatné podlahové krytiny sa vinyl vyrába v súlade s normou DIN EN 685 a jednoznačne stojí až k porovnaniu iných materiálov, napríklad laminátu. Vinylová podlaha vyrobená v Európe neobsahuje škodlivé zmäkčovadlá.

vinyl-podlahy-in-nádherné-obývačka

Výhody vinyl

Kvalita vinylov je výhodná, kryt pohlcuje hluk v miestnosti a tak má pozitívny vplyv na klima životného priestoru. Prípadne vinylové podlahy obsahujú aj zabudovanú zvukovú izoláciu, ktorá eliminuje potrebu ďalšej inštalácie na uloženie izolácie. Vďaka svojim dobrým vlastnostiam je vinyl veľmi dobrý a ľahko položiteľný. Následné čistenie sa dá ľahko vykonať metlou a vlhkou handričkou. Nielen v obývacej izbe, ale aj v kúpeľni - teda v mokrých miestnostiach - možno položiť vinylovú podlahu. Namiesto normálu sa používa vodotesné lepidlo. Vzhľadom na nízku výšku je možné umiestniť aj vinyl, pri ktorom sú iné podlahové krytiny príliš vysoké kvôli zatvoreným dverám.

krásna spálňa s vinylovou podlahou

Nevýhody vinyl

Nevýhodou môže byť tenká vrstva, takže vinyl by mal byť vždy položený na rovnom povrchu. Okrem toho môžu ťažké predmety alebo nábytok natrvalo poškodiť podlahu. Vinylové podlahy nie sú úplne nepriepustné a preto by sa mali čistiť iba vlhké, ale nie mokré. Odstránenie vinylovej podlahy trvá určitý čas. Keďže podlaha je lepená, musíte tu starostlivo pracovať. Potom sa pôda likviduje iba v spaľovni.

vinyl podlahy tvorivé moderný dizajn


Otázky z každodenného života

Okrem toho by sa vinyl nemal inštalovať na existujúci koberec. Toto nenahrádza izoláciu zvuku chodidla, ale môže byť príčinou neskoršej formy. Dlaždice na druhej strane sú vhodné ako základňa. Tu by vyrovnávacia zmes mala poskytnúť rovný povrch. Odporúča sa aj izolácia zvuku proti krokom.

vinyl-podlahy moderný a elegantný, kuchyňa

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (9 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

20 + = 26

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map